blog

تیک کام

شاید این روزها شما هم واژه استارتاپ را زیاد شنیده باشید. استارتاپ‌ها با هدف ارایه راهکار و طرحی نو برای رفع یک مشکل و کسب درآمد خلق می شوند. تفاوت یک استارتاپ با سایر کسب و کارهای نوپا در این است که موفقیت آن تضمین شده نیست و ممکن است علی‌رغم داشتن ایده‌ای طلایی، حتی به مرحله ورود‌به بازار نرسیده و یا پس از مدتی از ورود‌به بازار، با شکست روبرو شود. حدود 90درصد از استارتاپ‌ها محکوم به شکست هستند و تنها 10 درصد از آن‌ها در بازار رقابت با رقبای قدرتمند خود باقی میمانند.

همه‌ی استارتاپ‌ها با چالش‌های خاص خود روبرو هستند و شاید بارزترین چالش یک کارآفرین استارتاپی، همراه ساختن سایرین در حمایت از او باشد. مهم‌ترین چالش های استارتاپ‌ها عبارتند از:

  • جذب سرمایه
  • ورود قدرتمند و به موقع به بازار
  • افزایش مشتری
  • افرایش درآمد
  • حفظ سرمایه و جامعه سرمایه‌گذاران
  • حفظ بازار و مشتریان

بدین منظور، شما برای راه‌اندازی یک استارتاپ موفق و تجاریسازی آن، به چیزی بیش‌تر از مهارت‌های متداول در زمینه شغلی و حرفه‌ای خود نیاز دارید. صرفا نابغه‌ی فناوری بودن و یا تسلط به زبانهای برنامه نویسی، برای سرمایه‌گذاران و حامیان مالی استارتاپ‌ها،کافی نیست. برای موفقیت یک استارتاپ باید مدیریت، برنامه‌ریزی، استراتژی، روابط‌عمومی، مذاکره حرفه‌ای، بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و مهارت های زیاد دیگری را در حوزه راهبری و توسعه کسب و‌کار فرا‌گیرید.

شتابدهنده کارآفرینی تیک با درک این موضوع و ضعف موجود پکیج کاملی از خدمات مورد نیاز استارتاپ‌ها را با عنوان تیک کام (Tic Commercialization Services)   تعبیه کرده و به‌عنوان بازوی تجاری‌سازی استارتاپ‌های فعال در آن، از زمان پذیرش ایده تا آخرین مرحله، یعنی استفاده از محصول توسط مشتری نهایی ارائه می‌نماید. تیک کام نقطه اتصال یک ایده جدید و بازار پرتلاطم می‌باشد.

تاکید بر این نکته که یکی از علل مهم عدم موفقیت استارتاپ‌ها، عدم آشنایی آن‌ها با ادبیات بازار و زیرساخت‌های مورد نیاز می‌باشد، خدمات تیک کام با هدف کاهش زمان تجاری سازی ایده و افزایش نرخ موفقیت استارتاپ‌ها، حد فاصل میان یک ایده‌ی نو تا یک محصول با شرایط رقابتی را کوتاه می نماید .

 

خدمات تیــــــــــــــــــــــــــک کام :

ردیف

خدمات

زیر خدمت

1

تدوین و نگارش ارزیابی های اقتصادی

BP های زیر 20 میلیون تومان

BP های بالای 20 میلیون تومان

بیزینس مدل( تهیه و تدوین مدل کسب و کار)

2

مشاوره

دانش بنیان شدن

تبلیغات

استاندارد و مجوزها

حقوقی

BP و BM

بازاریابی

3

کارگاههای آموزشی

پکیج آموزشی ویژه:

این پکیج به جهت آموزش واحد ها در سطح مقدماتی معلوماتی خواهد بود که نیاز اصلی مدیر طرح در جهت پیشبرد هرچه بهتر مجموعه می باشد، لازم به ذکر است ضعف اصلی و یکی از دلایل شکست واحدهای فناور در عدم اطلاع نسبت به موارد ذیل می باشد.

لیست دوره های پکیج (حقوقی، بیمه و مالیات، استاندارد و مجوزها، قیمت گذاری، مدیریت استراتژیک کسب و کار، مدیریت مالی مقدماتی، تهییه و تدوین طرح برنامه کاری و مدل کسب و کار)

4

دانش بنیان

شناسایی شرکتهای دارای شرایط اخذ گرید دانش بنیان، ثبت نام آنها، جمع آوری و ارسال مستندات مورد نیاز شرکت های متقاضی جهت بارگزاری در سامانه دانش بنیان دانش بنیان و پیگیری روند و رفع اصلاحات و نواقص تا مرحله داوری و ارزیابی شرکت متقاضی

5

برند

شناسایی شرکتهای دارای شرایط اخذ ثبت علامت تجاری، ثبت نام آنها، جمع آوری و ارسال مستندات مورد نیاز شرکت های متقاضی جهت بارگزاری در سامانه و پیگیری روند و رفع اصلاحات و نواقص تا مرحله ارزیابی شرکت متقاضی

6

اختراع

ثیت اظهارنامه و پیگیری اختراع

7

استاندارد و مجوزها

شناسایی شرکت های ملزم به اخذ تاییدیه ها و استانداردها، نگارش، تدوین و پیگیری نواقص و اصلاحات استاندارد کارخانه ای یا ملی (برحسب نیاز طرح)

8

ثبت شرکت

ثبت و پیگیری تاسیس و تغیرات شرکت