چرا به ابر مهاجرت می‌کنیم؟ ۷ مزیت ابر

به عبارت ساده، محاسبات ابری بر بستر اینترنت است. گذشته از آن، مردم خدمات مورد نیاز خود را از نرم افزارهای دریافت شده در یک کامپیوتر فیزیکی یا سرور در ساختمان یا محل کار خود اجرا می کنند، اما رایانه‌های ابری به مردم اجازه می دهند که از طریق اینترنت به همان نوع برنامه های کاربردی دسترسی پیدا کنند.

زمانی‌که فیسبوک خود را به روز می‌کنید، درواقع از رایانه‌های ابری استفاده می کنید. چک کردن حساب و تراکنش‌های بانکی خود بر روی تلفن همراه؟ دوباره از خدمات ابر استفاده می‌کنید. به احتمال زیاد کاربران محاسبات ابری برای حل چالش‌های کسب و کارهای کوچک به آن تکیه می‌کنند.

به طور خلاصه، خدمات ابری به سرعت تبدیل به عادتی جدید می شوند. تا پایان سال ۲۰۱۵ تخمین زده شد که ۹۰ درصد از کسب و کارهای واقع در کشور انگلستان حداقل از یک سرویس ابری استفاده می‌کنند.

چرا بسیاری از کسب و کارها به ابر کوچ می‌کنند؟ این اتفاق به این دلیل است که محاسبات ابری کارایی را افزایش داده، به بهبود جریان نقدی کمک کرده و مزایای بیشتری را ارائه می‌دهد … از ده‌ها خدمات ابر ۱۰ مورد از بهترین این خدمات را در زیر بررسی می‌کنیم.

 

  • انعطاف پذیری

خدمات مبتنی بر ابر برای کسب و کارهایی که پهنای باند رو به رشد یا درحال نوسان را دارند یک خدمت ایده آل است. اگر نیازهای آنها افزایش یابد، می‌توانند ظرفیت خود را با استفاده از سرورهای راه دور افزایش دهند. به همین ترتیب، اگر مجددا نیاز به مقیاس کمتری داشته باشند، انعطاف پذیری در سرویس این موضوع را حل می‌کند. این سطح از انعطاف پذیری می‌تواند کسب و کارهایی را که از خدمات ابری استفاده ‌می‌کنند را از مزیت واقعی نسبت به رقبایشان برخوردار سازد. تعجبی نیست که CIO ها و مدیران فناوری اطلاعات ” انعطاف‌پذیری عملیاتی” را به عنوان یک ویژگی برتر در حرکت روبه جلو برای استفاده از خدمات ابر انتخاب می‌کنند.

  • بازیابی فاجعه (راه‌حل‌های پشتیبان)

بنگاه‌های تجاری در هر اندازه‌ای باید بر روی بازیابی فاجعه سرمایه‌گذاری داشته باشند، اما برای کسب و کارهای کوچک که فاقد پول و تخصص لازم هستند، اغلب ایده آل نیست. اکنون خدمات ابری به سازمان‌های بیشتری برای داشتن این روند کمک می‌کند. طبق گفته گروه Aberdeen، در شرکت‌های کوچک احتمال صرفه‌جویی در وقت توسط راه‌حل‌های پشتیبان و بازیابی مبتنی بر خدمات ابری دو برابر شرکت های بزرگ است.

  • بروزرسانی خودکار نرم‌افزار‌ها

زیبایی محاسبات ابری این است که سرورها از موقت و از دید پنهان هستند. تامین کنندگان این خدمات از آنها (سرور‌ها) مراقبت می‌کنند و به روز رسانی نرم افزار (از جمله بروز‌رسانی‌های امنیتی) را به طور منظم انجام می‌دهند. بنابراین لازم نیست نگران صرف زمان برای حفظ سیستم خود باشید.

  • سرمایه بدون هزینه

رایانش ابری هزینه‌های سخت افزاری را کاهش می‌دهد. شما به سادگی وارد جریان پرداخت می‌شوید و از یک مدل مبتنی بر اشتراک استفاده می‌کنید که به جریان نقدی شما کمک و هزینه‌های شما را پایین نگه می‌دارد. به راحتی آن را نصب و مدیریت کنید و به فناوری IT بسیار دوستانه‌تر نگاه کنید. هرگز اولین قدم در پذیرش خدمات مبتنی بر ایر آسان نیست.

  • افزایش همکاری

هنگامی که تیم شما می‌تواند دسترسی، ویرایش و به اشتراک گذاری اسناد در هر زمان و از هر کجا را فراهم آورد، قادر به انجام همکاری بیشتر و بهتر هستید. گردش کار مبتنی بر ابر و برنامه‌های به اشتراک گذاری فایل به همکاران شما کمک می‌کنند تا بروز‌رسانی‌ها را در زمان واقعی انجام داده و روند همکاری‌های خود را مشاهده کنند.

  • از هرکجا که میخواهی کار کن

با محاسبات ابری، اگر متصل به اینترنت باشید در محل کارتان هستید. و با سرویس‌های جدیدتر ارائه شده برای تلفن همراه، دیگر محدودیتی برای دستگاه شما وجود ندارد.

نتیجه؟ بنگاه‌ها می‌توانند انعطاف پذیر بیشتری را برای کارکنان ارائه دهند تا بتوانند از تعادل کار و زندگی مناسب لذت ببرند.

  • کنترل اسناد

کارکنان و شرکای بیشتری در اسناد مشارکت می‌کنند، در اینجا بیشتر نیاز به کنترل سند محرمانه است. تا پیش از خدمات بر بستر ابر، کارمندان مجبور بودند فایل‎ها را به عنوان پیوست‌های ایمیل ارسال کنند.

هنگامی که شما به سمت محاسبات ابری حرکت می‌کنید، تمام فایل‌ها به طور مرکزی ذخیره می‌شوند و هر کس یک نسخه واقعی از آن را می بیند. دید وسیع تر به معنای بهبود همکاری، که در نهایت به معنای کار بهتر و خط پایه سالمتر است.