درس‌های موفقیت از نگاه استیو جابز

در این مقاله سعی کرده‌ایم ۸ درس عالی از داستان زندگی و نقل قول‌های استیو جابز در طول موفقیت او را ذکر کنیم.

۱٫  با محصول شروع شود

اگر تمرکز خود را روی سود بگذارید، قطعا محصول خود را از بین می‌برید. اگر واقعا روی محصول عالی تمرکز کنید، قطعا سود می‌کنید. (استیو جابز)

۲٫ خودتان را کنار بگذارید

در اینجا به آن‌هایی که دیوانه هستند، افراد مضطرب، آن‌ها که قوانین را دوس ندارند. شما می‌توانید مخالف آن‌ها باشید اما تنها کاری که نمی‌توانید انجام دهید این است که آن‌ها را نادیده بگیرید، زیرا آنها همه چیز را تغییر می‌دهند. آن‎ها نژاد بشر را به جلو پیش می‌برند، درحالی که ممکن است آن‌ها را دیوانه بنامید. ما نوابغ را تشخیص می‌دهیم، زیرا افرادی که به اندازه کافی دیوانه‌اند، فکر می‌کنند که می‌توانند جهان را تغییر دهند و آن‌ها واقعا جهان را تغییر می‌دهند. (استیو جابز)

۳٫ باید تکیه کنید

من واقعا متقاعد شده‌ام که، نزدیک به نیمی از چیزهایی که کارآفرینان موفق را از افراد غیر موفق جدا می‌کند، پشتکار است. (استیو جابز)

۴٫ کیفیت بیشتر از یک چیز است

شما زمانی یک نجار هستید که یک قفسه لباس زیبا داشته باشید، شما قصد ندارید از یک تخته‎ی سه لایه در پشت آن استفاده کنید، حتی اگر بسیار زیبا باشد کسی آن را نمی‌بیند، بنابراین شما قصد دارید از یک قطعه چوبی زیبا استفاده کنید که شب‌ها به‌خوبی بدرخشد. (استیو جابز)

۵٫ هرگز نوآوری را متوقف نکنید

نوآوری از افرادی می‌آید که در راهرو‌ها بایکدیگر ملاقات می‌کنند و یا برای یک ایده جدید در ساعت ۱۰:۳۰ شب با یکدیگر تماس می‌گیرند، یا به این دلیل که متوجه شده‌اند تفکر ما چگونه یک مشکل را حل می‌کند. (استیو جابز)

۶٫ به خودت اعتماد کن

شما نمی‌توانید نقطه را به‌جلو وصل کنید شما فقط می‌توانید آن را در عقب قرار‌دهید. باید به چیزی اعتماد کنید، سرنوشت، زندگی، کار، هرچه که باشد. این رویکرد را هرگز دنبال نکردم و این‌همه تفاوت در زندگی من ایجاد شده‌است. (استیو جابز)

۷٫ عشق آن چیزی است که انجام می‌دهید

اگر چیزی را دوست نداشته باشید، کیلومتر‌ها اضافه پیاده‌روی و یا آخر هفته اضافی کار نمی‌کنید که وضعیت موجود را به چالش بکشید. (استیو جابز)

۸٫ بهترین تلاش خود را برای هرکاری انجام دهید

شما یک کیک بسیار خوشمزه پخته‌اید، اما از گِل برای تزئین آن استفاده می‌کنید. (استیو جابز)